Vishay/Dale CRCW121016K9FKEAHP
CRCW121016K9FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121016K9FKEAHP
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121016K9FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121016K9FKEAHP
QUANTITY
CRCW121016K9FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121016K9FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121016K9FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121016K9FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW121016K9FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121016K9FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121016K9FKEAHP
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.11K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 60POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 240W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf