Vishay/Dale CRCW121017K4FKEA
CRCW121017K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121017K4FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121017K4FKEA.pdf
Availability of CRCW121017K4FKEA
QUANTITY
CRCW121017K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121017K4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121017K4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121017K4FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121017K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121017K4FKEA Details Description
Related parts for CRCW121017K4FKEA
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO POS/NEG ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL AC OUT 12A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf