Vishay/Dale CRCW1210191RFKEAHP
CRCW1210191RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210191RFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210191RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210191RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210191RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210191RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210191RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210191RFKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW1210191RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210191RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210191RFKEAHP
PROGRAMMER UNIVERSAL 48-PIN datasheet.pdf
COMPUTER SINGLE BOARD BL2110 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 50POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3.2A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 30A DO247 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 400 OHM 2100MA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2A PCB datasheet.pdf