Vishay/Dale CRCW1210191RFKEAHP
CRCW1210191RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210191RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210191RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210191RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210191RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210191RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210191RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210191RFKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW1210191RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210191RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210191RFKEAHP
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 235MA 900 MOHM datasheet.pdf
FERRULE NON INS 18AWG 15/32" datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 200UH 2A 120 MOHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.953 OHM 1% 30W datasheet.pdf