Vishay/Dale CRCW12101K47FKEAHP
CRCW12101K47FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101K47FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101K47FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12101K47FKEAHP
QUANTITY
CRCW12101K47FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101K47FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101K47FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101K47FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101K47FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101K47FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101K47FKEAHP
THYRISTOR 75V 400A DO-214AA datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1GHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
ADC 12BIT 80MSPS 32-LLP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 500MA 600 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf