Vishay/Dale CRCW12101K65FKEA
CRCW12101K65FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101K65FKEA
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101K65FKEA.pdf
Availability of CRCW12101K65FKEA
QUANTITY
CRCW12101K65FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101K65FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101K65FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101K65FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101K65FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101K65FKEA Details Description
Related parts for CRCW12101K65FKEA
CONN HEADER .062 15POS PCB 30AU datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
WALLMOUNT BRACKETS FOR 000BK 2PC datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SGE1510-2-3650A-1000C datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf