Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ474U
ERJ-1TYJ474U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ474U
Brief Description
RES SMD 470K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ474U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ474U
QUANTITY
ERJ-1TYJ474U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ474U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ474U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ474U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ474U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ474U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ474U
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO15 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 1.25V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 28POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
I1 INSUALTION ANVIL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf