Vishay/Dale CRCW12101K65FKEAHP
CRCW12101K65FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101K65FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101K65FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12101K65FKEAHP
QUANTITY
CRCW12101K65FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101K65FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101K65FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101K65FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101K65FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101K65FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101K65FKEAHP
CAP FILM 0.1UF 5% 16VDC 1210 datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.3A 160 MOHM TH datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 3X8 OPEN SN datasheet.pdf
SCR 400V 314A TO-93 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf