Vishay/Dale CRCW12101R10FNEA
CRCW12101R10FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R10FNEA
Brief Description
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R10FNEA.pdf
Availability of CRCW12101R10FNEA
QUANTITY
CRCW12101R10FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R10FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R10FNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R10FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101R10FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R10FNEA Details Description
Related parts for CRCW12101R10FNEA
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TERMINAL,SOLIS R HR 16-14 1/4 datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
BAG STATIC ZIP-TOP 18X24" datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4KX9 12NS 28DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 6W datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 12X4X5" 7A MED datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CTV 18C 14#22D 4#8(TWIN) PIN R datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf