Vishay/Dale CRCW12101R20JNEAHP
CRCW12101R20JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R20JNEAHP
Brief Description
RES SMD 1.2 OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R20JNEAHP.pdf
Availability of CRCW12101R20JNEAHP
QUANTITY
CRCW12101R20JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R20JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R20JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R20JNEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101R20JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R20JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101R20JNEAHP
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
IC MPU 603E 266MHZ 255CICBGA datasheet.pdf
GENDER CHANGER DSUB 15POS M-M datasheet.pdf
IC SOURCE DRVR 10BIT SER 20SOIC datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf