Vishay/Dale CRCW12101R37FKEAHP
CRCW12101R37FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R37FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.37 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R37FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12101R37FKEAHP
QUANTITY
CRCW12101R37FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R37FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R37FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R37FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101R37FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R37FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101R37FKEAHP
CONTACT PIN CRIMP 26-30AWG GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC COUNTER DUAL 4STAGE 14DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf