Vishay/Dale CRCW12101R43FNTA
CRCW12101R43FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R43FNTA
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R43FNTA.pdf
Availability of CRCW12101R43FNTA
QUANTITY
CRCW12101R43FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R43FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R43FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R43FNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101R43FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R43FNTA Details Description
Related parts for CRCW12101R43FNTA
M37560 EMULATOR KIT (EK) FOR PC4 datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 14BIT DDR 48TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 4A TO277A datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 NONE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 20A TO220AC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.45-5.5V 6A 33W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 350W SOT1121A datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS datasheet.pdf