Vishay/Dale CRCW12101R54FKEAHP
CRCW12101R54FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R54FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.54 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R54FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12101R54FKEAHP
QUANTITY
CRCW12101R54FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R54FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R54FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R54FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW12101R54FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R54FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12101R54FKEAHP
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 7.5 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN 130POS COMPRESSION PAK50 datasheet.pdf
TROLLEY C L 7 7 35 S 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.05A 108 MOHM datasheet.pdf
ROTARY SWITCH, 10 POS datasheet.pdf
VARISTOR 670V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf