Vishay/Dale CRCW12101R60JNTA
CRCW12101R60JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R60JNTA
Brief Description
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R60JNTA.pdf
Availability of CRCW12101R60JNTA
QUANTITY
CRCW12101R60JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R60JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R60JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R60JNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101R60JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R60JNTA Details Description
Related parts for CRCW12101R60JNTA
CAP FILM 0.056UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 4A 125V datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP10H/AE10M/X datasheet.pdf
IDC CABLE - HPK14H/AE14G/HPK14H datasheet.pdf
IC CAPSENSE EXP 10 I/O 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 44A SOT-227B datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 13A/23A 8-PQFN datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf