Vishay/Dale CRCW12101R80FNEA
CRCW12101R80FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12101R80FNEA
Brief Description
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12101R80FNEA.pdf
Availability of CRCW12101R80FNEA
QUANTITY
CRCW12101R80FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12101R80FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12101R80FNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12101R80FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12101R80FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12101R80FNEA Details Description
Related parts for CRCW12101R80FNEA
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
DEV IP CORE CPRI SC USER CONFIG datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HM HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRANS PNP 120V 1A TO-39 datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf