Vishay/Dale CRCW1210205RFKEA
CRCW1210205RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210205RFKEA
Brief Description
RES SMD 205 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210205RFKEA.pdf
Availability of CRCW1210205RFKEA
QUANTITY
CRCW1210205RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210205RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210205RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210205RFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210205RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210205RFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210205RFKEA
UNPRINTED MARKER CARDS datasheet.pdf
CONN RETAINER CLIP 20POS SHORT datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 UNF 5V 36" datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 1.8A SPST-NO 6-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 7pF 50 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN M12 5POS datasheet.pdf