Murata Electronics North America GRM0335C1HR70WD01D
GRM0335C1HR70WD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1HR70WD01D
Brief Description
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1HR70WD01D.pdf
Availability of GRM0335C1HR70WD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1HR70WD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1HR70WD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1HR70WD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1HR70WD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1HR70WD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1HR70WD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1HR70WD01D
FIXED IND 820NH 290MA 740 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT6 W/BOOT 5' BLACK datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 120A D2PAK datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
OSC SO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf