Vishay/Dale CRCW121021K5FKEA
CRCW121021K5FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121021K5FKEA
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121021K5FKEA.pdf
Availability of CRCW121021K5FKEA
QUANTITY
CRCW121021K5FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121021K5FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121021K5FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121021K5FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121021K5FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121021K5FKEA Details Description
Related parts for CRCW121021K5FKEA
IC REG BUCK 5V 3A TO263-7 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 6GHZ 16MLF datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13VC 4FLIPCHIP datasheet.pdf
DUPLEXER SAW 878MHZ CDMA2000 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 42 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf