Vishay/Dale CRCW121024R9FKTA
CRCW121024R9FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121024R9FKTA
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121024R9FKTA.pdf
Availability of CRCW121024R9FKTA
QUANTITY
CRCW121024R9FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121024R9FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121024R9FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121024R9FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121024R9FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121024R9FKTA Details Description
Related parts for CRCW121024R9FKTA
IDC CABLE - MDH50K/MC50G/X datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 5V 15A 10A datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 444MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 512MBIT VFBGA datasheet.pdf
CONN MALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.0 10 ASY 1.5MM datasheet.pdf