Vishay/Dale CRCW121025R5FKEA
CRCW121025R5FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121025R5FKEA
Brief Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121025R5FKEA.pdf
Availability of CRCW121025R5FKEA
QUANTITY
CRCW121025R5FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121025R5FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121025R5FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121025R5FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121025R5FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121025R5FKEA Details Description
Related parts for CRCW121025R5FKEA
CABLE BNC MALE-SMD TESTCLIPS 36" datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 14A/11A 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ESD5020-21, ENABLING SWITCH DEV datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 61MA 105 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf