Vishay/Dale CRCW1210267RFKEAHP
CRCW1210267RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210267RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 267 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210267RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210267RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210267RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210267RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210267RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210267RFKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW1210267RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210267RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210267RFKEAHP
FIXED IND 50UH 2.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.2A VMT3 datasheet.pdf
IC REGISTER 16BIT SER/PAR 24SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 63VDC 1206 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 4A 400V KBJ datasheet.pdf
IC FIFO 16KX18 SYNCHRONOUS 64QFP datasheet.pdf
IC SMOKE DETECT PHOTO MEM 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf