Vishay/Dale CRCW121027K0FKTA
CRCW121027K0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121027K0FKTA
Brief Description
RES SMD 27K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121027K0FKTA.pdf
Availability of CRCW121027K0FKTA
QUANTITY
CRCW121027K0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121027K0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121027K0FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121027K0FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121027K0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121027K0FKTA Details Description
Related parts for CRCW121027K0FKTA
SIDACTOR 4CHP 25/50V 400A MS013 datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 690.9VC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
K60713D TOOL KIT datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 75NS TBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 5 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf