Vishay/Dale CRCW121027R0FKTA
CRCW121027R0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121027R0FKTA
Brief Description
RES SMD 27 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121027R0FKTA.pdf
Availability of CRCW121027R0FKTA
QUANTITY
CRCW121027R0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121027R0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121027R0FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121027R0FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121027R0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121027R0FKTA Details Description
Related parts for CRCW121027R0FKTA
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 9.9VC 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC MODULE datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 12MM datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M40 datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 12C 8#20 4#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
33UF 35V 6,3X5,3 datasheet.pdf