Vishay/Dale CRCW1210280KFKTA
CRCW1210280KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210280KFKTA
Brief Description
RES SMD 280K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210280KFKTA.pdf
Availability of CRCW1210280KFKTA
QUANTITY
CRCW1210280KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210280KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210280KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210280KFKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210280KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210280KFKTA Details Description
Related parts for CRCW1210280KFKTA
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
LED 4HI 3MM YEL/GRN/YEL/GRN PCMT datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
GDT 2400V 20% 3KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS datasheet.pdf
SC 3.81/07/90F 3.2SN OR BX datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf