Vishay/Dale CRCW12102K67FKEA
CRCW12102K67FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102K67FKEA
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12102K67FKEA.pdf
Availability of CRCW12102K67FKEA
QUANTITY
CRCW12102K67FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102K67FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12102K67FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102K67FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12102K67FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102K67FKEA Details Description
Related parts for CRCW12102K67FKEA
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 70POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf