Vishay/Dale CRCW12102R20JNTA
CRCW12102R20JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12102R20JNTA
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12102R20JNTA.pdf
Availability of CRCW12102R20JNTA
QUANTITY
CRCW12102R20JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12102R20JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12102R20JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12102R20JNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12102R20JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12102R20JNTA Details Description
Related parts for CRCW12102R20JNTA
JUMPER-H1503TR/A3049B/H1501TR12" datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 407MA 1.25 OHM datasheet.pdf
IC CTRLR DMA SERIAL 2-CH TQFP144 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 380MA 610 MOHM datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2MM SMD datasheet.pdf