Vishay/Dale CRCW1210300KJNEA
CRCW1210300KJNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210300KJNEA
Brief Description
RES SMD 300K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210300KJNEA.pdf
Availability of CRCW1210300KJNEA
QUANTITY
CRCW1210300KJNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210300KJNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210300KJNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210300KJNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210300KJNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210300KJNEA Details Description
Related parts for CRCW1210300KJNEA
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 128QFP datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
DOOR STEEL 78.5X19.33" GREY datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRIVER datasheet.pdf
IC FLASH MEM 8MBIT SERIAL 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf