Vishay/Dale CRCW1210301RFKEAHP
CRCW1210301RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210301RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210301RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210301RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210301RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210301RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210301RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210301RFKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW1210301RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210301RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210301RFKEAHP
CABLE ENTRY HOUSING 7POS GREEN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .035W AB 8VSSOP datasheet.pdf
IC BUFFER QUAD LV N-INV 14SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 8-32 NYLON 2-1/2" datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
LED HB POWER MODULE datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SCR 800V 135A TO-94 datasheet.pdf