Vishay/Dale CRCW121030R0JNEAHP
CRCW121030R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121030R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121030R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW121030R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW121030R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121030R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121030R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121030R0JNEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121030R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121030R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW121030R0JNEAHP
TERM BLK 5MM 1=STRIP OF 10PCS datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 80POS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE D 6" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 3X3/4" A VFN datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 7A 125VAC AXIAL datasheet.pdf