Vishay/Dale CRCW121032K4FKEAHP
CRCW121032K4FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121032K4FKEAHP
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121032K4FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121032K4FKEAHP
QUANTITY
CRCW121032K4FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121032K4FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121032K4FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121032K4FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121032K4FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121032K4FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121032K4FKEAHP
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount Vertical datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf