Vishay/Dale CRCW121032K4FKTA
CRCW121032K4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121032K4FKTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121032K4FKTA.pdf
Availability of CRCW121032K4FKTA
QUANTITY
CRCW121032K4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121032K4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121032K4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121032K4FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121032K4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121032K4FKTA Details Description
Related parts for CRCW121032K4FKTA
IC SENSOR TEMP FAN-CTRL 24QSOP datasheet.pdf
CONN PIVOT BLOCK SINGL ENTRY 4PR datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 1/2X1" 2S FIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 52MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SL 5.08HC/23/180LF 3.2SN BK BX datasheet.pdf
MOUNTING BRACKETS PACK OF 10 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 90MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP 3000K WHITE 9V SMD datasheet.pdf