Vishay/Dale CRCW121036K0JNEAHP
CRCW121036K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121036K0JNEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 36K OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121036K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW121036K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW121036K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121036K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121036K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121036K0JNEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121036K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121036K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW121036K0JNEAHP
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 30V datasheet.pdf
SENSOR SWITCH BI-POLAR LATCHING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 8POS datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf