Vishay/Dale CRCW1210383KFKEAHP
CRCW1210383KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210383KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 383K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210383KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210383KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210383KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210383KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210383KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210383KFKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW1210383KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210383KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210383KFKEAHP
IC REG LDO ADJ 20MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 76.7VC DO204AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE GAUGE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE datasheet.pdf
LED CREE BRD XML RGBW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf