Vishay/Dale CRCW121039K0FKEAHP
CRCW121039K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121039K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121039K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121039K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW121039K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121039K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121039K0FKEAHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121039K0FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW121039K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121039K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121039K0FKEAHP
IDC CABLE - APK26B/AE26G/APK26B datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP SP4T TOP 5V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN datasheet.pdf
IC DUAL OUTPUT DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
106 W 50FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 6COND BLACK 10' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 77MM datasheet.pdf