Vishay/Dale CRCW12103K48FKEA
CRCW12103K48FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103K48FKEA
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103K48FKEA.pdf
Availability of CRCW12103K48FKEA
QUANTITY
CRCW12103K48FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103K48FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103K48FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103K48FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103K48FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103K48FKEA Details Description
Related parts for CRCW12103K48FKEA
RES SMD 11K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A FLEXIBL ROD datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
25M,STRT SE,DC,4 PIN CONNECTOR datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf