Vishay/Dale CRCW12103K60JNTA
CRCW12103K60JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103K60JNTA
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103K60JNTA.pdf
Availability of CRCW12103K60JNTA
QUANTITY
CRCW12103K60JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103K60JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103K60JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103K60JNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103K60JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103K60JNTA Details Description
Related parts for CRCW12103K60JNTA
RES SMD 28 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 28POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LINE RECEIVER QUAD 14-SOEIAJ datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
HEAD MOUNT TEMP TRANSDUCER datasheet.pdf
INSULATED BANANA JACK BLACK datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH WHITE datasheet.pdf
CARD MARKER HI TEMP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS 2MM BLACK datasheet.pdf