Vishay/Dale CRCW12103K83FKEAHP
CRCW12103K83FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103K83FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12103K83FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12103K83FKEAHP
QUANTITY
CRCW12103K83FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103K83FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12103K83FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103K83FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW12103K83FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103K83FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12103K83FKEAHP
IC LED Driver DC DC Regulator 400mA Backlight 24-QFN (4x4) datasheet.pdf
BATTERY PACK 7.2V 2450MAH NIMH datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BOARD DIGITAL AUDIO USB PIC32 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.44MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.03UF RADIAL datasheet.pdf