Vishay/Dale CRCW12103R00FKEAHP
CRCW12103R00FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R00FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R00FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12103R00FKEAHP
QUANTITY
CRCW12103R00FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R00FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R00FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R00FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW12103R00FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R00FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12103R00FKEAHP
CONN HEADER 14POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC A/D CONV 14BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SGL 5V OUT SIP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf