Vishay/Dale CRCW12103R00JNEA
CRCW12103R00JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R00JNEA
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R00JNEA.pdf
Availability of CRCW12103R00JNEA
QUANTITY
CRCW12103R00JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R00JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R00JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R00JNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103R00JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R00JNEA Details Description
Related parts for CRCW12103R00JNEA
IC REG BUCK 1.875V 0.35A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 150V 0606 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 4.3A 1206-8 datasheet.pdf
MOD IPM SINGLE HF 1200V 800A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 27A TO-263 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 110 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6XSON datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN TIN 10POS datasheet.pdf
CONN CARD EDGE datasheet.pdf
MONO SHAPE TAB CONNECTOR 5 POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.002UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf