Vishay/Dale CRCW12103R24FKEAHP
CRCW12103R24FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R24FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3.24 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R24FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12103R24FKEAHP
QUANTITY
CRCW12103R24FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R24FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R24FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R24FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW12103R24FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R24FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12103R24FKEAHP
CONN RECEPT CPC 19POS REV SER 1 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 649 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 95K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-SUB NMB datasheet.pdf
RELAY 30A 3P 120V MOD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf