Vishay/Dale CRCW12103R32FKEAHP
CRCW12103R32FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R32FKEAHP
Brief Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R32FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12103R32FKEAHP
QUANTITY
CRCW12103R32FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R32FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R32FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R32FKEAHP
Related LinksCRCW12103, CRCW12103R32FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R32FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12103R32FKEAHP
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 70W H-37265-2 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.049" (1.25mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf