Vishay/Dale CRCW12103R65FNTA
CRCW12103R65FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R65FNTA
Brief Description
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R65FNTA.pdf
Availability of CRCW12103R65FNTA
QUANTITY
CRCW12103R65FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R65FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R65FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R65FNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103R65FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R65FNTA Details Description
Related parts for CRCW12103R65FNTA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC ADC 16BIT W/PGA 38-QFN datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 16-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS T/H R/A TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 0.8MM PCB datasheet.pdf
CONN HDR 0.5MM 40POS RA SMD datasheet.pdf