Vishay/Dale CRCW12103R92FKTA
CRCW12103R92FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12103R92FKTA
Brief Description
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12103R92FKTA.pdf
Availability of CRCW12103R92FKTA
QUANTITY
CRCW12103R92FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12103R92FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12103R92FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12103R92FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW12103R92FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12103R92FKTA Details Description
Related parts for CRCW12103R92FKTA
SURGE SUPP 220V BIDIR 8-SOIC datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
FZ4 HISPD BOX 4-CAM.NPN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 10A TO247 datasheet.pdf
HDM W/FA SMPO142F146F LM CONT datasheet.pdf
CONN PLUG FML MINI XLR 5POS SLDR datasheet.pdf