Vishay/Dale CRCW1210453KFKEA
CRCW1210453KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210453KFKEA
Brief Description
RES SMD 453K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210453KFKEA.pdf
Availability of CRCW1210453KFKEA
QUANTITY
CRCW1210453KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210453KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210453KFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210453KFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210453KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210453KFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210453KFKEA
POWER SUPPLY DIGITAL 28A datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 4A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 8MLF datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
HAND SLIDE VALVE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
350 TB RIS CLA 55D SOL datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 0.5MM datasheet.pdf