Vishay/Dale CRCW121046K4FKTA
CRCW121046K4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121046K4FKTA
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121046K4FKTA.pdf
Availability of CRCW121046K4FKTA
QUANTITY
CRCW121046K4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121046K4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121046K4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121046K4FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121046K4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121046K4FKTA Details Description
Related parts for CRCW121046K4FKTA
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC CURRENT REGULATOR TO220AB datasheet.pdf
CABLE STR 4POS MALE-FEMALE 12' datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V JB 0603 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
508 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf