Vishay/Dale CRCW1210487KFKTA
CRCW1210487KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210487KFKTA
Brief Description
RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210487KFKTA.pdf
Availability of CRCW1210487KFKTA
QUANTITY
CRCW1210487KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210487KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210487KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210487KFKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210487KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210487KFKTA Details Description
Related parts for CRCW1210487KFKTA
IC COUNTR/DIVIDR DECADE 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 0.033UF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 12C 12#20 P PLUG AN LC datasheet.pdf
ER 6C 3#4 3#16 SKT PLUG datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf