Vishay/Dale CRCW12104M75FKEA
CRCW12104M75FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104M75FKEA
Brief Description
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104M75FKEA.pdf
Availability of CRCW12104M75FKEA
QUANTITY
CRCW12104M75FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104M75FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104M75FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104M75FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104M75FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104M75FKEA Details Description
Related parts for CRCW12104M75FKEA
IC DAC 8BIT QUAD W/BUFF 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1880MHZ 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE D 8" datasheet.pdf
8 PORT COMPACT ETHERNET SWITCH datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4236-A datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf