Vishay/Dale CRCW12104R12FKEA
CRCW12104R12FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104R12FKEA
Brief Description
RES SMD 4.12 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104R12FKEA.pdf
Availability of CRCW12104R12FKEA
QUANTITY
CRCW12104R12FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104R12FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104R12FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104R12FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104R12FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104R12FKEA Details Description
Related parts for CRCW12104R12FKEA
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 2008 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM QUAD STR 48POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SW DIP PIANO SPST 6POS UNSEALED datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 100KHZ 8TDFN datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 40POS datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf