Vishay/Dale CRCW12104R22FNEA
CRCW12104R22FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104R22FNEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104R22FNEA.pdf
Availability of CRCW12104R22FNEA
QUANTITY
CRCW12104R22FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104R22FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104R22FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104R22FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104R22FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104R22FNEA Details Description
Related parts for CRCW12104R22FNEA
ESD HANDLER 18-1/4X20X1 datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 ALUMINUM 5MM datasheet.pdf
PWR LED SOURCE 1W RED ALINGAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 860MA 700 MOHM datasheet.pdf
FLEX ABRASIVE DISC 5" A VFN datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 250MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf