Vishay/Dale CRCW12104R22FNEA
CRCW12104R22FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104R22FNEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12104R22FNEA.pdf
Availability of CRCW12104R22FNEA
QUANTITY
CRCW12104R22FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104R22FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12104R22FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104R22FNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12104R22FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104R22FNEA Details Description
Related parts for CRCW12104R22FNEA
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:2 10/100 datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE D 40POS datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf